E-Sınav Bolu

by sapmazsamet

Elektronik sınav motorlu taşıt sürücüleri kursları için uygulanan elektronik ortamda yapılan sınav türüdür. Bolu da E-sınav salonu tabaklar mahallesi Anadolu Sokak No:5’tedir. Sınav sonuçları bu sistemde sınav sonunda açıklanmaktadır ve böylelikle sınav sonuçlarının açıklanması beklenmediğinden süreç hızlanmaktadır. Elektronik sınavda toplam 50 soru sorulmakta olup her soru 2 puandır. 70 puan alan kursiyerler direksiyon aşamasına geçmektedir.

E-sınav da İlkyardım dersinden 12 soru, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden  23 soru, Araç Tekniği dersinden 9 soru, Trafik adabı dersinden ise 6 soru çıkmaktadır. Sınav süresi 45 dakika olup toplamda 50 soru sorulmaktadır. Yanlış doğruyu götürmemektedir. E-sınav çıkmış sorulara hazırlanarak, video izleyerek ve online eğitim setimiz ile pratik yapabilirsiniz.

Kurstaki teorik derslerin bitimiyle kursiyer E-sınava başvuru ödemesi yapmalıdır. Ödeme yapıldıktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü E- Sınav bölümü kursiyere sınav tarihi atamaktadır. E-sınav başvuru ödemeleri Ziraatbank atm ya da internet bankacılığından yapılır. 

Atm lerde bu işlem GİRİŞ TUŞU > ÖDEMELER > EĞİTİM SINAV ÖDEMELERİ > MEB ÖDEMELERİ > MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ E-SINAVI > SINAVA GİRECEK KURSİYERİN TC NO YAZILIP onaylanmalıdır.

İnternet bankacılığında bu işlem benzerdir. 

Kredi kartı ile ödemek için yukarıdaki linke tıklayınız

Call Now Button
×